Netflix a chill?

Autor: Soňa Braunová | 27.5.2016 o 18:55 | Karma článku: 1,89 | Prečítané:  556x

Televízii v dnešnej dobe najmä v zahraničí silno konkurujú streamovacie služby ako Netflix, Hulu či Amazon Prime. Výsledkom je, že televízia stráca na popularite. Prečo je to tak?

Uponáhľaný spôsob života aký v súčastnosti mnohí z nás vedú nám nie vždy dovolí sledovať čo práve ide v televízii.Pokojne tam môže byť na programe aj niečo zaujímavé, ale vysielací nám nemusí vyhovovať.

Tu do hry vstupujú práve streamovacie služby. Rovnako ako pri televízii si účtujú istý mesačný poplatok pričom prvý mesiac býva zvyčajne zdarma (tzv. trial).  Ponúkajú množstvo televíznych seriálov, zábavných relácií, filmov, videí a tak ďalej. Pozerať ich môžete neobmedzene v takom množstve aké zvládnete.

Populárny Netflix, ktorý na Slovensku spustil svoju službu len nedávno však nie je atraktívny pre väčšinu obyvateľstva. Programy ktoré obsahuje majú len anglickú prípadne nemeckú zvukovú stopu. Slovenské titulky či, nebodaj dabing absentujú úplne. Ďalší faktor je, že programy ktoré sú dostupné boli už dávno odvysielané. Niektorý používatelia sa pre to sťažujú že “na tom Netflixe nič dobré nie je.” Netflix pre to ponúka aj svojeOriginal série.  Medzi nimi sú aj veľmi populárne seriály Orange Is The New Black a House of Cards ktoré boli ocenené aj cenami Emmy či Golden Globe.

Najnovšie chce do obsahu streamovacích služieb, konkrétne Netflixu a Amazon Prime, zasiahnuť Európska komisia. A to nariadením, že európske diela musia tvoriť aspoň pätinu ich katalógu. Štúdia Komisie ukázala, že už teraz 27% z filmov ponúkaných on-demand sú diela európskej produkcie. Podobné kvóty už platia napríklad vo Francúzsku, kde služby on-demand museli európskym dielam vyhradiť až 60% svojej ponuky. Návrh nariadenia u mnohých vyvoláva pochybnosti, či kvalita programov, ktoré budú musieť byť zaradené do katalógu bude pre predplatiteľov služby dostačujúca a či sa im nebudú radšej vyhýbať.

Osobne používam Netflix na sledovanie seriálov, zriedkavejšie i filmov. Jazyk pre mňa nie je problém, keďže angličtinu ovládam aktívne. Súhlasím s tým, že katalóg Netflixu nie je až taký atraktívny, no vždy si tam viem nájsť niečo čo ma zaujme. Či si však niekto zaplatí Netflix na to, aby pozeral povedzme že Panelák, alebo nejakú španielsku telenovelu o tom pochybujem. Verím však že v iných krajinách EÚ vznikajú diela, ktoré sú kvalitné a online streamovacie služby by k nim mohli prilákať širšie publikum.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Teplota rýchlo rastie, klíma zlomila rekord tri roky za sebou

Rok 2016 bol najteplejším rokom v histórii záznamov. Zmenu klímy priamo cítime už aj na Slovensku

SVET

Videl som padať horu, opísal lavínu preživší z hotela

Taliansky hotel zasypala lavína, nezvestných je takmer 30 ľudí.

EKONOMIKA

Filkova nástupkyňa: Do zahraničia nám odchádza 300-tisíc Slovákov

Hlávková má pre Šrámkovú pozitívny efekt.


Už ste čítali?